fbpx

SEO aneb sprosté slovo na TŘI!

Pro nás ajťáky, marketéry a pisálky webů je to naprosto všední spojení tří písmenek, které znamenají pro výsledky webu ve vyhledávačích mnoho. A pro klienty? Pro značnou skupinu klientů je to však slovo, které je sprosté a co hůř – sprostě drahé.

Proč je SEO tak neoblíbené, když je nutně potřeba a pomáhá?

Je to jednoduché. Jedná se o něco, co při tvorbě nového nebo inovaci staršího webu jednoduše potřebujeme, a proto se o pojmu SEO tak často mluví, že už nás i klienta bolí hlava při zaslechnutí tak krátkého slůvka. Většinou je to však opět z důvodu nedostačujícího vysvětlení klientovi, z čehož plyne: SEO = něco, co neznám, nechápu, a proto si ti chytráci myslí, že mně ožebračí! Není tomu tak, jen se trochu podívejme na význam těchto tří písmen a k čemu jsou dobrá.
S – Search
E – Engine
O – Optimization

Pojďme na to hezky česky: SEO = Optimalizace pro vyhledávače

 

K čemu SEO potřebujeme?

Jednoduše řečeno slouží k uspokojení vyhledávačů i hledajícího zákazníka na internetu. Pokud například zadáte do Googlu nebo jiného vyhledávače: Grafické studio Hradec Králové – výsledky hledání budou seřazeny podle největší pravděpodobnosti uspokojení vašeho dotazu. V případě, že bychom tedy na našem webu neměli SEO popisek stránky tohoto znění, rozhodně byste nás na prvních stránkách nepotkali. Stejné je to u každého webu. Google i Seznam jsou skvělé nástroje, ale jsou trochu líní, takže si s potěšením usnadní hledání relevantních výsledků a dají přednost webům, které svou podstatu sdělují jasně. SEO nemá na rozdíl od reklamy okamžitý výsledek a po jejím konci propad. Jedná se o dlouhodobější záležitost s pomalejším nástupem.

Ukázka vyhledávání:

Základní prvky, ze kterých se SEO skládá a nejde o okrádání peněženky:

  • Analýza klíčových slov
  • Copywriting – tedy psaní obsahů webu na základě provedené analýzy hledanosti
  • Tvorba vhodných popisků, klíčových slov, titulků apod.
  • Budování zpětných odkazů

Zkuste se občas lidsky a laicky zeptat vyhledávače na něco z vašeho oboru a schválně, kde se najdete 😊.

Pokud se chcete dozvědět, jak je na tom váš web, klidně se nám ozvěte.

Autor článku: Andrea Čudová (Copywriter, SEO)

Kategorie:
  Články
tento článek byl sdílen 0 krát
 100